Серцевий напад вражає до 100 000 чоловік щороку, і це постійно зростає. Тим часом 20% людей після серцевого нападу вмирають упродовж року. Основна причина – серцево-судинна недостатність та атеросклероз. Однак виявляється, що абдомінальне ожиріння є ключовим фактором ризику, про це свідчить блог здоров’я aquafitness.kiev.ua. Це може бути основною причиною повторного серцевого нападу чи інсульту, особливо у чоловіків. Тому важлива як вага тіла, а й вимір кола талії. Коли виникає абдомінальне ожиріння і як йому запобігти? Які симптоми серцевого нападу?
Причини серцевого нападу
Безпосередньою причиною серцевого нападу є ішемія міокарда. Це відбувається, коли кровотік у коронарних артеріях обмежений або повністю вимкнений. Це спричинено атеросклеротичними бляшками, які накопичуються у кровоносних судинах, поступово зменшуючи їх просвіт. Розвиток атеросклерозу відбувається, коли в організмі дуже багато поганого холестерину. Частково це зумовлено генетично, але величезну роль відіграє неправильна дієта, багата на тваринні жири. Фактори ризику атеросклерозу та серцевого нападу також включають цукровий діабет, високий кров’яний тиск, куріння та ожиріння. Останнє дослідження вчених із Стокгольмського інституту приділяє особливу увагу останньому фактору. Виявляється, загроза не так у масі тіла, як у якийсь зайвий жир на животі. Отже, ризик серцевого нападу (особливо наступного) високий також у людей, які загалом худі, але мають непропорційно великий живіт. Цей показник часто спостерігається у чоловіків середнього та старшого віку.
Абдомінальне ожиріння та інфаркт міокарда
Дослідники підтвердили, що повторний серцевий напад або інсульт вражав людей з абдомінальним ожирінням набагато частіше (талія більше 80 см у жінок та талія більше 94 см у чоловіків), ніж у пацієнтів із нормальною або надмірною вагою (дослідження також враховували інші фактори, як прийом ліків та відсутність хронічних захворювань). Причиною може бути так звана вісцеральний жир, що є типом жирової тканини, яка проникає глибоко в тіло і оточує багато органів. Згодом він перетворюється на холестерин, який забиває кровоносні судини, у тому числі коронарні артерії. В організмі чоловіка більше вісцерального жиру. У жінок жирова тканина знаходиться трохи нижче шкіри, і меншою мірою оточує внутрішні органи. Отже, чоловіки з ожирінням схильні до повторного серцевого нападу.
Як боротися з абдомінальним ожирінням?
Щоб позбавитися жиру на животі, необхідні регулярні фізичні навантаження, такі як їзда на велосипеді, ходьба, біг, плавання, стрибки зі скакалкою, аеробіка. Однак людям, які страждають на серцево-судинні захворювання, слід обговорити тип фізичної активності зі своїм лікарем.
Позбутися жиру на животі – особливо складне завдання. Ось чому важлива відповідна дієта разом із фізичними вправами. Вам слід виключити з раціону прості вуглеводи (білий хліб та макаронні вироби), солодощі, тваринні жири, червоне м’ясо та всі продукти з високим ступенем переробки. У щоденне меню повинні входити цілісно зернові, нежирне м’ясо (птиця, кролик), риба (наприклад, тріска, форель, оселедець) та молочні продукти (нежирний сир, натуральний йогурт, кефір). Також важливо їсти багато сирих та варених овочів, а також фруктів з низьким глікемічним індексом (уникайте бананів та винограду). Найкраще гасити або готувати на пару, або запікати в духовці.
Симптоми серцевого нападу
Найбільш характерними симптомами серцевого нападу є раптовий і сильний біль у грудях, який описується як печіння, ядуха і постійна. Він може поширюватися на ліве плече та шию. Деякі люди також відчувають задишку, прискорене серцебиття або прискорене серцебиття, потіють і виглядають блідими.
Варто знати, що у жінок симптоми серцевого нападу можуть бути трохи іншими та менш характерними. Біль може розташовуватися в нижній частині грудної клітки та поширюватися в живіт. Іноді виникає пекучий біль у верхній частині спини. Багато пацієнтів також відчувають нудоту, запаморочення та проблеми з диханням. Також відносно часто з’являється почуття тривоги та сильне потовиділення.