Горілка – традиційний напій. Її вважають за краще пити крижаний і подають, як правило, у чарках. У Європі мода на горілку з’явилася не так давно, і ввів її Франсуа Тібо – коньячний майстер, автор французької горілки. Сьогодні ми публікуємо деякі його поради щодо вживання горілки. У статті за посиланням https://majestic.org.ua/formula-gorilki-ximichnij-sklad-z-chogo-skladayetsya-gorilka-mendelyeyeva-40-gradusiv/ можно прочитати про формулу та хімічний склад горілки.
Чистота запорука здоровя
Люди п’ють горілку чарками і дуже холодною, оскільки низькі температури приховують погану якість продукту і таким чином можна випити набагато більше незалежно від того, який за якістю напій. У Європі ж не готові вживати напій у такий спосіб: по-перше, немає традицій, пов’язаних з горілкою, а по-друге, молоде покоління почало своє знайомство з нею в першу чергу через коктейльну культуру.
До того ж горілка довгий час залишалася дивиною, а тому була переважно якісною. Тож зрозуміти, чи чиста перед вами горілка? Насамперед горілка не повинна бути холодною. Зверніть увагу на запах – він не повинен бути агресивним. Потримайте горілку в роті секунду або дві, щоб відчути, чи комфортно небу чи спирт викликає неприємне печіння. Сильного дискомфорту не повинно бути, горілка не повинна обпікати стравохід.
Процес важливіший за результат
А як правильно пити горілку? Чотири градуси – мабуть, найкраща температура для вживання горілки. І, зрозуміло, не варто поспішати її ковтати. Щоб повною мірою відчути її смакові якості, найкраще додати в келих пару мілілітрів води. Це трохи зменшить градус напою, звільнить місце для запахів і смаків, а також послабить відчуття спиртів у роті. Ідеальний коктейль для знайомства з горілкою – це «Горілка-мартіні». Це, звичайно, вже не шот, але все ще дуже міцний коктейль. Досить міцний, щоб спробувати розкуштувати найближчий до чистого напою варіант.
Горілчаний посуд
Якщо ми говоримо про чистий напій, то краще пити горілку з високих келихів з вузьким горлом і пузатим денцем — так званого туліпа. У жодному разі не потрібно наливати горілку до країв, навпаки, більша частина келиха повинна залишатися порожньою – тільки так горілка зможе розкрити свій смак.
А що щодо поїсти
Дегустувати горілку можна з хлібом – запах випічки пробудить смакові рецептори та допоможе розпізнати пшеничні нотки у напої. Також до горілки підійдуть легкі закуски, оливки чи фрукти, фуа-гра та устриці. І звичайно однією з найкращих закусок залишається ікра.
Коктейльне питання
Збовтувати потрібно ті коктейлі, інгредієнти яких сильно відрізняються за щільністю та текстурою, лід тут відіграє суто фізичну роль: він розбиває частинки і дозволяє повітрю проникнути у коктейль. Змішувати горілку з цукровим сиропом, звичайно, краще в шейкері, а ось коктейль «Горілка-мартіні», який складається з горілки та крапельки вермуту, потрібно просто розмішати.